۱۶,۰۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:0712

موجود در انبار

مقایسه

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب زال و رودابه را برای آشنایی فرزندان ایران زمین با افسانه‌های باستانی کشور عزیزمان منتشر کرده است. نویسنده‌ی این کتاب مصطفی رحماندوست است و عاطفه ملکی جو تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

مجموعه‌ی نامه نامور برگزیده‌ی دوازده جلدی از داستان‌های شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم ایران است. این مجموعه با نثری ساده و امروزی روایت شده است.

در کتاب زال و رودابه چنین می‌خوانیم:

رودابه جواب زال را داد و پیغام فرستاد که آماده‌ی دیدار او است.

شب که شد، زال به دیدن رودابه رفت. با او از خودش و سرنوشتش حرف زد و از او درباره‌ی زندگی و خواسته‌هایش پرسید.

گفت‌وگوی زال و رودابه به درازا کشید. نیمه‌شب گذشته بود که زال به اردوگاه خود برگشت. اما تا صبح خوابش نبرد. فکرهای گوناگونی به سرش راه پیدا کرد. صبح که شد با خود گفت: «من تصمیم دارم با رودابه ازدواج کنم. کاش پدرم، سام، اینجا بود و با او دراین‌باره حرف می‌زدم. حالا که او نیست، چاره‌ای ندارم جز اینکه خردمندان و بزرگانی را که سام مرا به آن‌ها سپرده جمع کنم و درباره‌ی ازدواج با رودابه با آن‌ها مشورت کنم.»

بزرگان جمع شدند. زال تصمیم خودش را با آن‌ها در میان گذاشت و گفت: «نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید پدرم یا منوچهرشاه به چنین ازدواجی تن می‌دهند؟»

بزرگان و خردمندان جوابی ندادند. همه سکوت کردند. همه مطمئن بودند که منوچهرشاه و سام از شنیدن این خبر عصبانی می‌شوند و هرگز راضی نمی‌شوند که یک پهلوان و پهلوان‌زاده‌ای ایرانی با دختری از نوادگان ضحاک ستمگر ازدواج کند.

فروشگاه اینترنتی نوشته‌بوک این کتاب را برای گروه سنی نوجوانان (۱۵+) پیشنهاد می‌کند.

وزن 0.132 kg
عنوان

نویسندگان

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

د, نوجوان, هـ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

بازگشت به بالا