۶,۵۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:0253

موجود در انبار

مقایسه

کتاب راهنمای تالیف کتاب داستان زندگی نوشته جوری ریس توسط علی اکبر ابراهیمی ترجمه و نشر نوشته این کتاب را در حوزه علوم اجتماعی منتشر است.

حس ما از خویشتن با دلبستگیهای ایمن و صمیمی که در زندگی داریم و مخصوصاً روابطمان با فردی که ما را پرورش داده است، پیوندی نزدیک دارد. علاوه بر این، رشد و تحول حس کودک دربارهی تاریخچه و هویتاش، به زمان نیاز دارد. این فرایند زمانی به شیوهای ایمن، مثبت و با تهدید کمتری رخ میدهد که کتاب داستان زندگی بر تسهیل دلبستگیهای سالم متمرکز شود و به کودک حسی از پایداری و امنیت بدهد.

برای دستیابی به این هدف، کتابهای داستان زندگی نباید با گذشتهی کودک، بلکه باید با زمان حال وی شروع شوند و نباید با زمان حال و وضعیت فعلیاش (فرزندخواندگی) تمام شوند بلکه باید با پرورش حس امیدواری و خوشبینی به آینده پایان یابند.

طراحی کتاب راهنمای تالیف کتاب داستان زندگی کودک به نحوی که سوابق و تاریخچهی کودک در میانهی کتاب قرار گیرد، اهمیت زیادی دارد.

تاریخچه نهتنها باید بهطور صریح به اشتراک گذاشته شود، بلکه باید خانوادهی فرزندپذیر کودک را هم شامل شود تا کودک حس ایمنی و کنترل بیشتری نماید. نباید گذشته بر کودک حاکم شود اما باید تاریخچهاش صادقانه و کوتاه باشد. گذشتهی آنها کوتاه است ولی آیندهای طولانی پیش رو دارند.

 

وزن 0.080 kg
عنوان

نویسندگان

مترجمان

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

شمیز

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

بزرگسال

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “راهنمای تالیف کتاب داستان زندگی (برای کودکان مراکز شبه خانواده و والدین فرزند پذیر)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

بازگشت به بالا