۶۵,۰۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:1045

موجود در انبار

مقایسه

کتاب ویتگنشتاین و زبان دینی را دکتر رسول برجیسیان و دکتر علیرضا شواخی نوشته اند و نشر نوشته این کتاب را در شاخه فلسفه به چاپ رسانده است.

زبان از دیرباز اهمیت بسزایی برای بشریت داشته و اندیشمندان را به جهات گوناگون فکری برانگیخته است. آنان با توجه به نوع تفکر خود وجوهی از زبان را برجسته ساخته اند. اما نگاه فلسفه از گونه‌ی دیگر بوده و در این میان توجه ویتگنشتاین به زبان از همه ویژه‌تر، بی سابقه‌تر و شاخص‌تر بوده است، به حدی که پس از وی سرنوشت دیگری برای فلسفه و علوم وابسته رقم خورد؛ چرا که از طریق این به زبان درآوردن است، که امکان فهم بر ما گشوده می‌شود.

بشر چه‌بخواهد و چه‌نخواهد زبان را تنها در اجتماع فرا می‌گیرد و این زبان با همه‌ی قواعد خود بر او تحمیل می‌گردد، بشر از این طریق یعنی از پشت زبان همه ارتباط‌ها را فهم خواهد نمود، هم‌چنین ارتباط‌هایی را نیز با همین زبان کشف خواهد کرد و این ارتباط‌ها همه و همه در زبان نمودار شده است.

چه بسیار ارتباط‌ها که منطقی را برای ما به وجود آورده در حالی که بشر امروزی در بنیان‌گذاری آن سهمی نداشته است؛ بشر وقتی به چیزی نگاه می‌کند نمی‌داند که زبان در همان گزاره‌های به نظر ساده، چه قدر از قواعد و ارتباط‌های خود را پنهان کرده، تا وی توانسته به چنین گزاره‌هایی برسد، آنگاه متوجه می‌شود که برای نگاه به هر چیزی زبان لازم است، در اینجا است که زبان از منظر فلسفه برای او مطرح می‌شود.

نشر نوشته خواندن کتاب ویتگنشتاین و زبان دینی را به علاقه‌مندان فلسفه و زبان‌شناسی پیشنهاد می‌دهد.

 

وزن 0.377 kg
عنوان

نویسندگان

,

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

بزرگسال

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ویتگنشتاین و زبان دینی (در باب فلسفه و زبان شناسی، زبان از منظر فلسفه)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا