۱۶,۰۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:0713

موجود در انبار

مقایسه

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب سیاوش را برای آشنایی فرزندان ایران زمین با افسانه‌های باستانی کشور عزیزمان منتشر کرده است. نویسنده‌ی این کتاب آتوسا صالحی است و عطیه مرکزی تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

مجموعه‌ی نامه نامور برگزیده‌ی دوازده جلدی از داستان‌های شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم ایران است. این مجموعه با نثری ساده و امروزی روایت شده است.

در کتاب سیاوش چنین می‌خوانیم:

سیاوش می‌دانست که این زهر را نامادری‌اش، سودابه، به جانش ریخته است. کاووس دل به سودابه‌ی افسونگر باخته بود و اکنون سودابه، چون ماری خفته در آستین شاه، بیدار شده بود و می‌خواست زهرش را به جان سیاوش بریزد. برای کاووس داستانی دروغ بافته بود و برای سیاوش دامی پهن کرده بود. به شاه ایران گفته بود: «پسرت می‌خواهد مرا به گناهی نابخشودنی آلوده کند. می‌خواهد فریبم دهد و دلم را به چنگ آورد و آن‌گاه تاج و تخت پادشاهی را از آن خود کند.» گفته بود: «امروز تنها تویی که می‌توانی بر این دل شکسته مرهم بگذاری و او را به سزای این ناپاکی برسانی.»

اما این سیاوش بود که تن به خواسته‌ی گناه‌آلود سودابه نداده بود و نگذاشته بود نقشه‌ی شوم او چون تیری زهرآلود سینه‌ی پدرش را نشانه بگیرد. و اکنون سیاوش می‌دانست که سودابه‌ی خشمگین تشنه‌ی خون او است.

فروشگاه اینترنتی نوشته‌بوک این کتاب را برای گروه سنی نوجوانان (۱۵+) پیشنهاد می‌کند.

وزن 0.132 kg
عنوان

نویسندگان

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

د, نوجوان, هـ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

بازگشت به بالا