۱۶,۰۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:0708

موجود در انبار

مقایسه

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب داستان فرود را برای آشنایی فرزندان ایران زمین با افسانه‌های باستانی کشور عزیزمان منتشر کرده است. نویسنده‌ی این کتاب اسدالله شعبانی است و خانم راهله برخورداری تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

مجموعه‌ی نامه نامور برگزیده‌ی دوازده جلدی از داستان‌های شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم ایران است. این مجموعه با نثری ساده و امروزی روایت شده است.

در کتاب داستان فرود چنین می‌خوانیم:

«کی‌خسرو با دلی پردرد به یاد آورد که چگونه کودکی‌اش را پیوسته دور از چشم دژخیمانِ افراسیاب می‌گذراند. چگونه میان شبابان و به رنج و سختی روزگار سپری کرده است. چشمان اشکبار مادرش، فرنگیس، را به یاد آورد. فرنگیس به خاطر او، دل از کاخ افراسیاب کنده بود و خود را به خواری و دشواری افکنده بود. شهریار جوان دمی چشم در چشم نیایِ پیر خود دوخت که دردمندانه او را می‌نگریست. با خود اندیشید: نه، آفریدگاری که مرا به مهربانی از آن همه گزند پاس داشته و از شبانی تا پادشاهی ایران‌زمین رسانده است از جنگ و ستیز خشنود نخواهد شد. من نیز چون پدرم، سیاوش، می‌خواهم پیام دوستی دهم و مردمان را که از سوگِ سیاوش پژمرده‌اند به شادمانی فرابخوانم و به آبادی شهرها بکوشم.

اما همین که خواست چیزی بگوید، پرده‌ای پیش چشمانش آشکار شد…»

فروشگاه اینترنتی نوشته‌بوک این کتاب را برای گروه سنی نوجوانان (۱۵+) پیشنهاد می‌کند.

وزن 0.132 kg
عنوان

نویسندگان

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

د, نوجوان, هـ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

بازگشت به بالا