تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان

110,000 تومان

ناموجود

کتاب تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان که نوشته‌ی سیسیلیا اسائو، سارا لبلانک و توماس اولندیک و ترجمه‌ی دکتر مهدی اکبری و دکتر جعفر حسنی و دکتر فیروزه ضرغامی است، توسط انتشارات ابن سینا منتشر شده است.

مقدمه

در گستره تاریخی علوم روان‌شناختی، سازه هیجان مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است. اما هیجان همواره یکی از علایق نظری، پژوهشی و کاربردی حوزه‌های مختلف روان‌شناسی نظیر روان‌شناسی تحولی، آسیب‌شناسی روانی و روان‌درمانی بوده است.

متخصصان آسیب‌شناسی روانی مدت‌ها استدلال کرده‌اند که مشکلات در تنظیم هیجان، نقش مرکزی در بروز و تداوم اختلال‌های روان‌پزشکی و رفتارهای ناسازگارانه ایفا می‌کنند. کتاب حاضر در یک اثر منحصربه‌فرد و با یک زبان فنی ولی جذاب سعی دارد در قالب 18 فصل به مستندسازی این ادعا، جامع عمل بپوشاند.

درباره‌ی کتاب

نویسندگان در بخش اول کتاب حاضر به مدل‌های مختلف تنظیم هیجان می‌پردازند و آنها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند.

در بخش دوم با تمرکز واضح بر مشکلات تنظیم هیجان در اختلال‌های روان‌شناختی مختلف، مکانیسم‌های خاص تنظیم هیجان را پوشش خواهند داد که مرتبط با بروز و تداوم آسیب‌شناسی روانی هستند.

در بخش سوم نیز به توصیف رویکردهای درمانی نظیر درمان فراتشخیصی برای اختلال‌های هیجانی، درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد، درمان مبتنی بر توجه‏‌آگاهی، درمان تنظیم هیجان، فعال‌سازی رفتاری و غیره می‌پردازند که با چشم‌انداز فراتشخیصی، تنظیم هیجان را هدف قرار می‌دهند.

فصل‌های این کتاب روشن می‌سازد که پیشرفت‌های اساسی در حوزه تنظیم هیجان و آسیب‌شناسی روانی در یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه اتفاق افتاده است. مکانیسم‌های مختلف تنظیم هیجان که بر آسیب‌شناسی روانی تأثیرگذار هستند، شناسایی شده‌اند و مبتنی بر آنها، درمان‌هایی توسعه یافته‌اند که به‌طور خاص این مشکلات را هدف قرار می‌دهند.

اگرچه پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است، حوزه‌های زیادی وجود دارند که انجام پژوهش‌های دنباله‌دار در آنها مهم می‌باشند. یکی از این حوزه‌ها، انتقال مداوم یا کاربرد علم پایه تنظیم هیجان در آسیب‌شناسی روانی است.

همچنین در این کتاب سازه‌های مرتبط با راهبردهای تنظیم هیجان مطرح شده‌اند که می‌توانند جنبه مرضی پدیده‌های آسیب‌شناسی روانی را تشدید کنند و در قالب فرایندهای فراتشخیصی ایفای نقش نمایند.

کتاب حاضر با توجه به نگاه همه‌جانبه، تحولی و کاربردی آن می‌تواند برای روان‌شناسان، روان‌پزشکان و سایر متخصصان حوزه سلامت روان که به مداخله، آسیب‌شناسی روانی و خطوط پژوهشی‌ مرتبط با تنظیم هیجان علاقه‌مند هستند، بسیار راهگشا باشد.

نشر نوشته خواندن کتاب «تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان» را به علاقه‌مندان روانشناسی، پیشنهاد می‌کند.

 

 

توضیحات تکمیلی

وزن 1.037 کیلوگرم
عنوان

تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان

نویسندگان

,

مترجمان

,

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

216

قطع

وزیری

نوع جلد

سخت

نوبت چاپ

اول

شابک

9786226889742

سال نشر

1395

گروه سنی

اولین نفری باشید که دیدگاهی را برای “تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان” ارسال می کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

منو اصلی

تنظیم هیجان و آسیب شناسی روانی در کودکان و نوجوانان

110,000 تومان