۷۰,۰۰۰ تومان

موجود در انبار

کد کالا:1432

موجود در انبار

مقایسه

کتاب آشنایی با روش‌ و تکنیک‌های سان رایس تالیف و گردآوری مهدی فولادگر می‌باشد و گرافیست اثر غلامحسین مردانیان است و نشر نوشته آنرا در گروه روانشناسی منتشر کرده است.

مقدمه

روش‌های زیادی در زمینه درمان و آموزش فرد دارای اتیسم تاکنون ایجاد شده و همچنان نیز این روند ادامه دارد و هر بار از گوشه و کنار جهان یک روش معرفی می‌گردد. برخی از این روش‌ها والدمحور یا درمانگرمحور و برخی دیگر کودک‌محور هستند. برخی بر ایجاد تعاملات تأکید دارند و برخی دیگر بر تغییر رفتار. این روش‌ها همگی ریشه در دیدگاه و تفکر مبدعین خود دارند و یا متأثر از اتفاقات علمی و یا فرهنگی روزگار خود هستند. اما یک بخش در آنها مشترک است که باید همگی آنها تأییدیه‌ای علمی براساس نتایج پژوهش‌ها به همراه داشته باشند.

روش سان رایس که رویکردی تعاملاتی بود و با هدف ایجاد بهبود و افزایش ارتباط و روش تیچ که رویکردی ساختمند بود و با هدف استقلال فردی عرضه گردید. دیدگاه و ‌تأثیر فرهنگی نظریه بتلهایم باعث گردید متفکران و دانشمندان ‌روان‌شناس و ‌همین‌طور خانواده‌‌ها به دنبال اثبات دیدگاه و واقعیاتی متفاوت از اختلال اتیسم باشند. روش سان رایس را باید متولد این نگرش دانست. این رویکرد بر این ادعا بود که سایر تفکرات و دیدگاه‌‌ها در مورد فرد دارای اتیسم و خانواده و توانایی‌‌‌های او اشتباه است و ‌می‌توان به خانواده و فرد دارای اتیسم اعتماد کرد تا دنیای کودک را تغییر دهند.

پشت جلد کتاب

در این کتاب به رویکرد سان رایس می‌پردازیم و روابطه خانواده و فرد دارای اتیسم و ‌تأثیر متقابل این دو و سپس پیشینه و اصول و روال کار این رویکرد منحصر به فرد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در پایان نیز این رویکرد را با سایر دیدگاه‌‌‌های مطرح بررسی و مقایسه می‌کنیم.

در پایان لازم به ذکر است در این کتاب تلاش شده است به چهارچوبی از اطلاعات دست یابیم که روشنگر مسیر بهبودی کودک دارای اتیسم باشد، مسیری که برای خانواده‌‌ها پر از دشواری و ابهام است و بدون داشتن اطلاعات کافی و لازم طی این مسیر بیش از پیش دشوار خواهد بود.

شر نوشته خواندن کتاب «آشنایی با روش‌ و تکنیک‌های سان رایس» را به مربیان و والدین کودکان دارای اتیسم پیشنهاد می‌دهد.

 

 

 

 

وزن 0.210 kg
عنوان

نویسندگان

موضوع

ناشر

تعداد صفحات

قطع

نوع جلد

نوبت چاپ

شابک

سال نشر

گروه سنی

بزرگسال

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با روش‌ و تکنیک‌های سان رایس (راهنمای آموزش والدین و درمانگران اتیسم)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا